Vernieuwde Omoda 5 komt eind dit jaar voor circa 35.000 euro

Vernieuwde Omoda 5 komt eind dit jaar voor circa 35.000 euro

4 november 2026 Uit Door Arnold

Een elektrische SUV met een warmtepomp, geventileerde voorstoelen en zelfs stoelmassage voor ongeveer 35.000 euro: dat is het vooruitzicht dat Omoda biedt met de vernieuwde 5. De elektrische SUV krijgt een aangepaste buitenkant en een grondig vernieuwd interieur, terwijl de standaarduitrusting nadrukkelijk op comfort is gericht. De Nederlandse introductie staat gepland voor het einde van 2026, met een opgegeven actieradius van 430 kilometer.

De genoemde vanafprijs is nog indicatief, maar geeft alvast een beeld van de positie die Omoda voor zijn elektrische SUV voor ogen heeft. Daarbij valt vooral op hoeveel comfortvoorzieningen de importeur als standaarduitrusting aankondigt. De definitieve Nederlandse prijslijst volgt in de aanloop naar de introductie.

Een nieuw gezicht en een grotere digitale cockpit

Omoda heeft zowel de voor- als achterzijde van de 5 vernieuwd. De aflopende daklijn blijft behouden, terwijl de slanke neus en geometrisch vormgegeven achterzijde het model een opgefriste uitstraling geven. Bliksemvormige achterlichten zorgen voor de herkenbare lichtsignatuur. Met een lengte van 4,55 meter en een wielbasis van 2,63 meter plaatst Omoda de 5 in het C-SUV-segment.

De grootste veranderingen zijn binnenin te vinden. Achter het stuur staat een digitaal instrumentenpaneel van 8,9 inch, naast een centraal geplaatst infotainmentscherm van 15,6 inch. Dat laatste scherm is als een losstaand paneel boven de middenconsole geplaatst. Draadloze Apple CarPlay en Android Auto maken het mogelijk om smartphonefuncties via het multimediasysteem te gebruiken, terwijl de vernieuwde middenconsole extra opbergruimte biedt.
Ook de smartphone-app is uitgebreid. Volgens Omoda kunnen gebruikers daarmee meer dan veertien voertuigfuncties op afstand bedienen, waaronder de klimaatregeling. Daarnaast zijn de locatie en diverse voertuiggegevens op te vragen en kunnen meldingen worden ingesteld. Het interieur alvast op temperatuur brengen voordat de rit begint, behoort daarmee tot de mogelijkheden.

Warmtepomp en stoelmassage zijn standaard

Een warmtepomp behoort tot de standaarduitrusting. Die moet de energie die nodig is om het interieur te verwarmen beperken, zodat er bij koud weer meer energie beschikbaar blijft voor het rijden. Hoe groot dat voordeel in de praktijk is, hangt onder meer af van de buitentemperatuur en het gebruik, maar voor een elektrische auto die het hele jaar dienstdoet is het een relevante voorziening. Opvallend is verder dat de voorstoelen standaard verwarming, ventilatie én een massagefunctie krijgen. Daarmee legt Omoda de nadruk op voorzieningen die ook tijdens alledaagse ritten van pas kunnen komen. Sfeerverlichting en nieuwe interieurmaterialen moeten de aankleding van het interieur compleet maken.

Voor bagage is 442 liter beschikbaar. Met de achterbank neergeklapt groeit de inhoud tot ruim 1.100 liter. Dat biedt op papier een bruikbare basis voor de gezinsboodschappen en vakantiebagage; hoe gemakkelijk grotere spullen passen, hangt uiteraard ook af van de vorm van de laadruimte en de toegang via de achterklep.

Elektrisch rijden met een LFP-accu

De vernieuwde Omoda 5 wordt in Nederland uitsluitend elektrisch geleverd. De elektromotor drijft de voorwielen aan en levert 155 kW, oftewel 211 pk, met een maximumkoppel van 288 Nm. Een LFP-accu met een capaciteit van 61 kWh verzorgt de energievoorziening. De opgegeven WLTP-actieradius bedraagt 430 kilometer.Voor snelladen noemt Omoda een maximaal vermogen van 130 kW. De accu kan volgens de fabrikant in 28 minuten van 30 naar 80 procent worden geladen. Dat is een ander meettraject dan de vaak gebruikte opgave van 10 naar 80 procent, iets om rekening mee te houden bij het vergelijken van laadtijden. Voor laden thuis of aan een openbare AC-laadpaal is standaard een 11 kW-boordlader aanwezig.

Camera’s en rijassistentie

De Omoda 5 krijgt daarnaast negentien rijassistentiesystemen, waaronder adaptieve cruisecontrol en dodehoekbewaking. Bij parkeren en manoeuvreren helpt een zogenoemd 540-gradencamerasysteem. Dat combineert beelden rondom de auto met een weergave van het gebied onder de auto, zodat de bestuurder ook daar zicht op krijgt.

De vernieuwde elektrische SUV wordt rond het einde van dit jaar verwacht bij de 28 Nederlandse verkooplocaties van Omoda Jaecoo. Zoals voor de andere modellen van het merk wordt zeven jaar of 150.000 kilometer garantie genoemd. De indicatieve vanafprijs van circa 35.000 euro maakt vooral de combinatie van elektrische aandrijving en comfortuitrusting interessant; de importeur maakt de definitieve prijzen en uitrustingsniveaus in de aanloop naar de marktintroductie bekend.