Genesis komt met drie modellen naar Nederland
6 maart 2026Elf jaar na de lancering als luxemerk van Hyundai maakt Genesis zijn debuut in Nederland. De voorbereidingen zijn in volle gang, de eerste officiële dealers zijn aangewezen en de importeur heeft de officiële lancering in gang gezet. Genesis Nederland heeft afgelopen week bekendgemaakt welke modellen als eerste geleverd worden. Dat zijn de GV60, de Electrified GV70 en de Electrified G80 .
De dealers
Genesis Nederland heeft twee dealergroepen aangewezen om het merk te vertegenwoordigen, dit zijn Zeeuw en Zeeuw, en Broekhuis. Deze bedrijven hebben een landelijke dekking, de technische know-how en zijn in staat om aan de hoge klant- en merkeisen te voldoen.
GV60
De GV60 is het eerste volledig elektrische model van Genesis, deze compacte premium-SUV koppelt sportieve prestaties aan een uitgesproken design en innovatieve features, zoals een geavanceerd infotainmentsysteem, biometrische technologie en intuïtieve digitale interactie met de bestuurder. Gebouwd op het speciaal voor elektrische modellen ontwikkelde Electric Global Modular Platform (E-GMP), ondersteunt de GV60 ultrasnel laden, waardoor de batterij onder ideale omstandigheden in minder dan 5 minuten 100 kilometer extra rijbereik kan toevoegen. Afhankelijk van de uitvoering bedraagt de WLTP-actieradius tot ongeveer 561 kilometer, wat de GV60 geschikt maakt voor zowel dagelijks gebruik als het afleggen van grotere afstanden. Daarnaast biedt de GV60 functies als bi-directionele energielevering, waarmee externe apparaten kunnen worden gevoed. Het interieur kenmerkt zich door hoogwaardige materialen en een minimalistische, futuristische vormgeving die luxe en gebruiksgemak samenbrengt.
GV70
De Electrified GV70 richt zich op het hogere SUV-segment en combineert krachtige elektrische prestaties met een ruim en hoogwaardig afgewerkt interieur. Dankzij zijn elektrische vierwielaandrijving en krachtige aandrijflijn biedt dit model een responsief en stabiel rijgedrag, terwijl geavanceerde rijassistentiesystemen en de verfijnde onderstelafstemming bijdragen aan comfort en controle. De SUV ondersteunt ultrasnel laden en kan dankzij de 800V-architectuur onder optimale omstandigheden in ongeveer 6 minuten 100 kilometer aan actieradius toevoegen. De WLTP-actieradius bedraagt tot ongeveer 479 kilometer. Daarnaast beschikt de Electrified GV70 over technologieën die het gebruiksgemak vergroten; van slimme connectiviteit tot uitgebreide veiligheidsvoorzieningen. Binnenin ligt de nadruk op vakmanschap en materiaalgebruik, met een rustige en luxueuze sfeer voor bestuurder en passagiers.
G80
De Electrified G80 vormt het vlaggenschip van het elektrische aanbod en vertaalt Genesis’ designfilosofie naar het sedansegment. Het model staat voor ingetogen elegantie, uitzonderlijk comfort en geavanceerde technologie, met een verfijnde elektrische aandrijflijn die in stilte krachtige prestaties levert. Dankzij ondersteuning voor ultrasnel laden kan de batterij onder ideale omstandigheden 100 kilometer aan actieradius bijladen in ongeveer 6 minuten. De WLTP-actieradius bedraagt tot circa 570 kilometer. Het interieur biedt een hoogwaardige afwerking met aandacht voor detail, ruimte en rust, ondersteund door digitale systemen die comfort en connectiviteit naar een hoger niveau tillen. De Electrified G80 richt zich zowel op zakelijk als particuliere rijders die waarde hechten aan raffinement en ruimte, en dat volledig emissievrij.

